Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τον Παναργειακό 2-1 τον Αστέρα Βάρης

Τελικό αποτέλεσμα Αστέρας Βάρης- Παναργειακός 1-2. Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα . Ο Παναργ...

Τελικό αποτέλεσμα Αστέρας Βάρης- Παναργειακός 1-2.
Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την ομάδα μας απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα . Ο Παναργειακός ξεκίνησε τον αγώνα πολ δυνατά έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού, απειλώντας με το De Souza με σουτ στο 12ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν μετά το 30ο λεπτό όπου έχασαν δύο ευκαιρίες αλλά βρέθηκαν απέναντι στο Καραργύρη ο οποίος σταμάτησε επιτυχώς τους Ντουλια και Ψυχογιό. Στο 40ο λεπτό ο Βασιλειάδης ισοφάρισε με σουτ και έκανε το 1-1 που ήταν κ το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός ήταν καλύτερος δεν κινδύνεψε και σε μία από τις επιθέσεις ο Καρέλης σεντραρε και ο Ηλιόπουλος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το τελικό 1-2.