Γ΄Εθνική: Ρόδος - Παναργειακός 0-0

Ρόδος -Παναργειακός 0-0 . Στη τελευταία φάση του παιχνιδιού στο 93ο λεπτό ο De Souza είχε σουτ αλλά ο Μανουσάκης απέκρουσε την μπάλα. Ο ...

Ρόδος -Παναργειακός 0-0 .
Στη τελευταία φάση του παιχνιδιού στο 93ο λεπτό ο De Souza είχε σουτ αλλά ο Μανουσάκης απέκρουσε την μπάλα. Ο Παναργειακός στο δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερος της Ρόδου είχε τις ευκαιρίες να πάρει την νίκη με τους Γάσπαρη δύο φόρες, η μία κλασική ,De Souza σουτ απέκρουσε ο Μανουσάκης , Πρίκα πλάσαρε μετά από απέκρουση των αμυντικών της Ρόδου η μπάλα κατέληγε στο τέρμα αλλά ο Καψάλης έδιωξε πριν καταλήξει στην εστία. Μία φάση που οι ποδοσφαιριστές του Παναργειακού διαμαρτυρήθηκαν ότι η μπάλα είχε περάσει την γραμμή. Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με μοιρασμένη την κατοχή και από μία καλή στιγμή για κάθε ομάδα ,ο Παναργειακός είχε το δοκάρι του Καρέλη και η Ρόδος το τετ α τετ του Κέρι.
Την τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου στις 7 Ιανουαρίου ο Παναργειακός υποδέχεται τον ΠΑΟ Βάρδας.