Παναιγιάλειος - Παναργειακός 0-1

Παναιγιάλειος-Παναργειακός 0-1 με  γκολ του De Souza στο 25ο λεπτό. Τρεις τελικοί ακόμα . Ο πρώτος το Σάββατο με το Πυλί στο ΔΑΚ Άργους. ...

Παναιγιάλειος-Παναργειακός 0-1 με  γκολ του De Souza στο 25ο λεπτό.

Τρεις τελικοί ακόμα . Ο πρώτος το Σάββατο με το Πυλί στο ΔΑΚ Άργους.
Τεράστια βαθμολογικής σημασίας νίκη, νίκη που φέρνει τον Παναργειακό πιο κοντά στο όνειρο της ανόδου. Ο Παναργειακός ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο έχοντας τον έλεγχο του παιχνιδιού, προσπάθησε από τα πρώτα λεπτά να δημιουργήσει τις φάσεις που θα του έφερναν το γκολ. Αυτή ήρθε με τον De Souza, στο 25ο λεπτό, πήρε την μπάλα από αριστερά μέσα από την περιοχή και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Παπαδόπουλο. Ο Παναργειακός είχε δύο ακόμα καλές στιγμές με σουτ του Τσούτση και του Τσιώλη αλλά η μπάλα κατέληξε αουτ. Η ομάδα του Αιγίου είχε μια καλή στιγμή με σουτ του Βασιλτση που πέρασε παράλληλα της εστίας του Καραργύρη. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματική μάχη, ανέβηκε η ένταση στις μονομαχίες και από τις δύο ομάδες, ο Παναργειακός έκανε άψογη διαχείριση του υπέρ του 1-0 προσπάθησε να βγει στην κόντρα για να πετύχει το 0-2. Σε μία από αυτές ο Κατσής βγήκε τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο πέρασε την μπάλα από πάνω του αλλά κατέληξε αουτ.
Μεγάλη νίκη νίκη πρωταθλήματος για τον Παναργειακό!!