Ο Άρης Σκάλας πήρε την πρόκριση 1-0 επί της Ένωσης Ερμιονίδας - Έχασε πέναλτυ η Ένωση στο α' ημίχρονο

Ο Άρης Σκάλας νίκησε 1-0 την Ένωση Ερμιονίδας στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας στον πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς και την απέκλεισε από τη συν...

Ο Άρης Σκάλας νίκησε 1-0 την Ένωση Ερμιονίδας στο Δημοτικό Στάδιο Σκάλας στον πρώτο επίσημο αγώνα της χρονιάς και την απέκλεισε από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Παναγιώτης Σταμογιάννος μετά από πάσα του  Σαμπατάκου στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Ένωση Ερμιονίδας είχε την ευκαιρία να προηγηθεί  στη λήξη του πρώτου ημιχρόνου όταν κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Τριμπόνιας αλλά δεν κατάφερε να νικήσει τον τερματοφύλακα του Άρη Σκάλας.