Γ΄ Εθνική: Φοίνικας Νέας Επιδαύρου - ΑΟ Διαβολιτσίου 1-1

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου: Σε ένα επιθετικό μονόλογο για την ομάδα μας εξελίχθηκε το χθεσινό παιχνίδι για την 2η αγωνιστική ημέρα του 4ου ομ...

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου: Σε ένα επιθετικό μονόλογο για την ομάδα μας εξελίχθηκε το χθεσινό παιχνίδι για την 2η αγωνιστική ημέρα του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας απέναντι στον Α.Ο Διαβολιτσίου.

Η ομάδα της Μεσσηνίας παρατάχθηκε ξεκάθαρα αμυντικά και στην μοναδική αντεπίθεση - ευκαιρία σε όλο τον αγώνα (!!) που πραγματοποίησε βρήκε απροετοίμαστη την άμυνα μας και ευτύχισε  να πετύχει γκολ.

Οι φάσεις του αγώνα:
2’ κλέψιμο της μπάλας με το σώμα του Γεωργίου μέσα στην περιοχή από πλαγιά σουτ λίγο αουτ
5’ σέντρα Μούγιου κεφάλια ο Λαθούρης στη γωνία έδιωξε δύσκολα ο  γκολκίπερ του Διαβολιτσίου.
10’ μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα μας αφού μετά από σουτ του Χατζησοφρωνίου έξω από την περιοχή η μπάλα χτύπησε στο ορίζονται δοκάρι και έφυγε άουτ
14’ μετά από πολύ καλό  σουτ του Μερκούρη απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας
29’ τετ α τετ του Λαθούρη από πλαγιά δεξιά έκανε το σουτ διαγώνια και η μπάλα πέρασε λίγο άουτ
30’ αντεπίθεση για το Διαβολίτσι παράλληλη μπαλιά από τον Τσιγιρίδη στην πορεία της μπάλας ο Μουλιάτος πλάσαρε και  η μπάλα αφού χτύπησε πρώτα στο δοκάρι της ομάδας μας κατέληξε στα δίχτυα 0-1
Συνεχίστηκε και μετά από αυτήν την ψυχρολουσία η υπεροχή μας
35’σουτ Μπιτζή έξω από την περιοχή έδιωχνε σε κόρνερ δύσκολα ο τερματοφύλακας.
Δυνατά μπήκε  και στο Β’ ημίχρονο η ομάδα μας για να ανατρέψει το σκορ…
47’ Σε σουτ του Γεωργίου λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι η μπάλα
58’ μετά από σέντρα χαμηλά του Γεωργίου διώξιμο τελευταία στιγμή σε κόρνερ από τους αμυντικούς
65’ Μεγάλη ευκαιρία αφού μετά από γύρισμα του Μούγιου και πλασέ του Μπιτζή έδιωξε πάνω στη γραμμή ένας αμυντικός
78’ απ ευθείας φάουλ του Πάρη Κάπλατζη έξω από την περιοχή λίγο αουτ από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα
80’ απ ευθείας φάουλ πάλι από τον Πάρη  Κάπλατζη λίγο αουτ από το αριστερό  κάθετο δοκάρι η μπάλα
90’+ ατομικά προσπάθεια του Γεωργίου μπήκε στην περιοχή τσίμπησε την μπάλα άσχημο μαρκάρισμα από τον αμυντικό και πέναλτυ
Εκτέλεση από τον Παναγιώτη Μπιτζά και 1-1 ισοφάριση για την ομάδα μας
94’ παράλληλη μπαλιά από δεξιά του Μούγιου πλασέ του Μπιτζή απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας.
Πολλες ευκαιρίες χαμένες από την ομάδα μας ,δεν μπορέσαμε να κερδίσουμε ένα παιχνίδι που δικαιωματικά το δικαιούμαστε…Τελικό σκορ 1`-1
Συνεχίζουμε ταπεινά!!

ΦΟΙΝΙΚΑΣ: (Δ.ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ) Διασσινός, Μούγιος, Καρέλης,ΚαπλατζηςΧ ,Παπαϊωάννου, Πούτσι Σ (68’ Κάπλατζης Π,) Μερκούρης (85’ Κουιμέλης), Χατζησοφρωνίου, Μπιτζής, Λαθούρης (85’ Δαρδάνης), Γεωργίου.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Βασιλειάδης, Σταματελόπουλος, Θώδης ,Καντούτσης, Μπαλόπουλος,Στραβάκος, Πιτσιλής ,Μουλιάτος,Ηλιόπουλος,Τσιγιρίδης, Αλεξανδρής.