ΠΑΟΚ - Διομήδης Άργους 20 - 26 (εικόνες)

ΡΑΦΑΗΛ...

ΡΑΦΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ / EUROKINISSI

Αυτοί είναι οι Λύκοι μας!!!

Καθηλωτικοί, επέβαλλαν πλήρως το ρυθμό τους από την αρχή του αγώνα, ίσως στην καλύτερη και πιο ολοκληρωμένη εμφάνιση τους μέχρι τώρα.
Με πάθος και ατσάλινη άμυνα και επίθεση φωτιά απέκτησαν μετά το 20ο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου διαφορά ασφαλείας που συντήρησαν και διεύρυναν, με την εξαιρετική τους εμφάνιση, στην επανάληψη !!!
Συγχαρητήρια
σε όλους! Keep going Wolves!
Φωτογραφίες ΡΑΦΑΗΛ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ / EUROKINISSI

Ομοσπονδία Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος

Ο Διομήδης επανήλθε δυναμικά στα θετικά αποτελέσματα νικώντας τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη με 20-26, στον αγώνα που έκλεισε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Handball Premier.

H ομάδα του Άργους βασίστηκε στην εξαιρετική της άμυνα που περιόρισε αισθητά τις επιθετικές αρετές του ΠΑΟΚ, ενώ στην  επίθεση είχε σε εξαιρετική μέρα τον Τσιγαρίδα, ο οποίος σημείωσε εννιά τέρματα.

O Διομήδης είχε μια σταθερή διαφορά 3-4 τερμάτων από το 25' και έπειτα, την οποία διεύρυνε στο τελευταίο πεντάλεπτο. Με αυτό το αποτέλεσμα ο Διομήδης ανέβηκε και πάλι στην τέταρτη θέση, ενώ ο τρίτος ΠΑΟΚ έχασε έδαφος σε σχέση με ΑΕΚ και Ολυμπιακό.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-5, 6-7, 8-8, 10-11, 11-14 (ημχ), 12-17, 14-17, 15-18, 17-20, 19-22, 20-26
ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Δούγιας, Ελευθεριάδης 3, Τσαμουρίδης 1, Νικολαΐδης 1, Παπάζογλου 3, Τ. Τριανταφυλλίδης 1, Μοϊσίλοφ, Τσαναξίδης 2, Κουκμίσης 1, Καβουσανάκης 5, Δ. Τριανταφυλλίδης 2, Λαδάκης, Τζωρτζίνης 1, Γιαβασίδης, Βελισσαρίου.
Διομήδης (Ζαραβίνας): Κωστούλας 1, Τσάκαλος 3, Τζίμπουλας 2, Τσιγαρίδας 9, Γ. Μούγιτς 3, Μάλλιος, Τερλέτσκι, Χατζηκωνσταντίνου, Καϊμακάμης, Μπετζιλαλί 3, Μάνθος 2, Μπεκιάρης, Άντελιτς, Ζίφκοβιτς 1, Τζ. Μούγιτς 2.
Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Τόλιος. Δίλεπτα: 5-5. Πέναλτι: 0/0 – 2/4