FALSE
HIDE_BLOG
latest

Ισοπαλία 1-1 Ερμής Κιβερίου και Τροιζηνιακός (εικόνες-βίντεο)

Ντέρμπι στο Κιβέρι ανάμεσα σε Ερμή και Τροιζηνιακό με τους φιλοξενούμενους στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και τους γηπεδούχους να προσπ...

Ντέρμπι στο Κιβέρι ανάμεσα σε Ερμή και Τροιζηνιακό με τους φιλοξενούμενους στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και τους γηπεδούχους να προσπαθούν να επανακάμψουν.

Με τις καλύτερες προϋποθέσεις άρχισε το ματς για τον Ερμή που προηγήθηκε στο 2' με τον Καλαμπάκα με πλασέ από κοντά 1-0, ύστερα από προσπάθεια και ασίστ του Γιάννου.

Στη συνέχεια, ο Ερμής πατώντας καλύτερα στο γήπεδο δημιούργησε άλλες δύο πολύ καλές ευκαιρίες που όμως δεν αξιοποίησαν, ο Γιάννος σε σέντρα του Κορωνίδη και ο Κορωνίδης με κοντινή κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, σε σέντρα του Τσιώρου.

Στον αντίποδα, ο Τροιζηνιακός δεν εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Διαμαντή και ο Αρμάντο πλάσσαρε πολύ άστοχα άουτ.

Το πρώτο ημίχρονο, λόγω της πολύ καλής αμυντικής τακτικής του Ερμή, κύλησε χωρίς ιδιαίτερη απειλή και άλλη ενδιαφέρουσα φάση.

Το β' ημίχρονο ξεκίνησε με τον Τροιζηνιακό πιο ζωηρό με διάθεση να δημιουργήσει και να απειλήσει.

Η εξαιρετική όμως μέρα των Λυκομήτρου και Μίλη, δεν άφησαν να γίνουν φάσεις μπροστά στην εστία του Κομπόση.

Η σχετική υπεροχή του Τροιζηνιακού έφερε ένα σουτ από πλάγια του Σαλταπίδα πάνω στον Κομπόση,  ένα σουτ του Αρμάντο που έκοψε με το κεφάλι ο Μίλης, εξαιρετική πάσα του Μπάζε στον Αρμάντο μέσα στη μεγάλη περιοχή αλλά σούταρε πολύ αδύναμα πάνω στα χέρια του Κομπόση.

Στο 72’ ο Τροιζηνιακός κέρδισε πέναλτι (σε χέρι αντιπάλου) , το χτύπησε εύστοχα ο Σούχλας και έγινε το 1-1.

Από την πλευρά του Ερμή, ο Κορωνίδης σούταρε ελάχιστα άουτ, ο Τσιώρος βρέθηκε σε πού καλή θέση αλλά σούταρε άστοχα, ενώ το ματς στο 92' θα μπορούσε να κλείσει με νίκη των γηπεδούχων όταν ο νεαρός Λάμκια μετά από ασίστ του Γιάννου βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα αλλά σούταρε άουτ.

Διαιτητής: Μαυροκορδόπουλος Νικόλαος
Α' Βοηθός Διαιτητή: Μακρής Νικόλαος
Β' Βοηθός Διαιτητή: Δημητρόπουλος Παύλος

(φωτογραφίες Eurokinissi-Βασίλης Παπαδόπουλος)