Γ' Εθνική: Τεσσάρα του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου στον Πανγυθεατικό

Φοίνικας Νέας Επιδαύρου: Νικηφόρα πέρασε σήμερα η ομάδα μας από το Γύθειο απέναντι στον Πανγυθεατικό με σκορ 1-4. Μετά από μια πολύ καλή ε...

Μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο δεν έδωσε περιθώρια σε κανένα σημείο στην αντίπαλη ομάδα να απειλήσει και σημειώνοντας τρία γκολ πήρε σημαντικό προβάδισμα μέχρι τη λήξη του.

Δυνατά ξεκίνησε και στο δεύτερο ημίχρονο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, με αποκορύφωμα το χαμένο πέναλτυ του Παναγιώτη Μπιτζή (απέκρουσε ο αντίπαλος γκολκίπερ)

Τα γκολ για την ομάδα μας σημείωσαν..

Ο Πάρης Κάπλατζης στο 9’ μετά από μπαλιά του Μερκούρη μπήκε στην περιοχή από δεξιά και με ωραίο πλασέ στην απέναντι γωνία της εστίας έκανε το 0-1

Ο Δημήτρης Λέρμας στο 21’ μετα από κόρνερ του χατζησοφρωνίου και ενώ ο αντίπαλος αμυντικός έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της ομάδας του,πήρε το ριμπάουντ και με προβολή εκανε το 0-2

Στο 31’ ο Πάρης Κάπλατζης μετά από μπαλιά  και πάλι από τον Μερκούρη από αριστερά αυτή τη φορά πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με πλασέ έκανε το 0-3

Στο 70’ μετά από πολύ καλή εκτέλεση κόρνερ από δεξιά του Πάρη Κάπλατζη ο Χρήστος Κάπλατζης με δυνατή κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής έγραψε  το τελικό 1-4.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Δ.Κρεμμυδας):Συνοδινός, Λέρμας, Γκουριώτης, Κάπλατζης Χ, Τριμπόνιας, Παπαϊωάννου, Καρέλης (55’ Μούγιος) Χατζησοφρωνίου (65’ Μπιτζής) Λαθούρης (65’ Κουιμέλης) Μερκούρης (74’ Παπαγεωργίου) Κάπλατζης Π (74’ Καλογεράκης).

Συνεχίζουμε ταπεινά!!

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας, την Κυριακή το πρωί στις 11:00 στο ΓΗΠΕΔΟ μας με αντίπαλο την Α.Ε Μυκόνου!!!