Νίκη 1-0 για τον Ηρακλή Καρυάς που συνεχίζει να εντυπωσιάζει

Συνέχεια στις επιτυχημένες εμφανίσεις και νίκη με το ίδιο σκορ για τον Ηρακλή Καρυάς, ο οποίος μετά τη νίκη του επί του Ερμή Κιβερίου στο ...

Συνέχεια στις επιτυχημένες εμφανίσεις και νίκη με το ίδιο σκορ για τον Ηρακλή Καρυάς, ο οποίος μετά τη νίκη του επί του Ερμή Κιβερίου στο Κύπελλο, ήλθε ακόμη μία νίκη επί του Α.Ο. Χώνικα αυτή τη φορά στο πρωτάθλημα.

Να σημειωθεί ότι η νεανική ομάδα του Ηρακλή, δεν δέχτηκε ούτε αυτή τη φορά τέρμα και νίκησε με το ίδιο σκορ 1-0.

Στο γήπεδο Κιβερίου η αναμέτρηση του Σαββάτου και η ζέστη επηρέασε περισσότερο την ομάδα του Χώνικα που φάνηκε να ξεκινάει τους αγώνες της χωρίς προετοιμασία. Αποτέλεσμα του γεγονότος ήταν να την εγκαταλείψουν οι δυνάμεις της και στο β΄ημίχρονο να μην απειλήσει ουσιαστικά τον Ηρακλή.

Ωστόσο έδειξε ότι υπάρχουν δυνατότητες οι οποίες, με την πάροδο του χρόνου θα βοηθήσουν την ομάδα να πάρει θετικά αποτελέσματα.

Στο α' ημίχρονο μάλιστα θα μπορούσε να προηγηθεί αφού ο Μαυρόγιαννης σημάδεψε το δοκάρι.

Στο β' ημίχρονο ο Πίπας άνοιξε το σκορ στο 55' με γκολ που έμελλε να είναι καθοριστικό.

Η συνέχεια όπως είπαμε, ανήκε στον Ηρακλή που έχασε ακόμη δύο καλές ευκαιρίες με τον Λυκομήτρο και τον Πίπα για να αυξήσει το σκορ.

Κίτρινη Κάρτα(47')ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2003)6(1999) ΠΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
84'ΣΕΡΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (2003)7(1992) ΓΟΥΛΑΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ
ΔΕΔΕΜΠΙΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (2003)8(1995) ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
84'ΛΥΚΟΜΗΤΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1993)9(1986) ΧΑΡΑΤΣΑΡΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ57'
75'Γκολ!ΠΙΠΠΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (2005)10(1977) ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΑΒΡΑΑΜ
53'ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (2004)11(1992) ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣΚίτρινη Κάρτα(66')
Αναπληρωματικοί
53'ΚΑΝΑΒΙΤΣΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (2004)12(1991) ΑΝΔΡΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ57'
ΔΑΡΔΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2004)13
84'ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2004)14
ΜΠΕΛΕΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (2004)15
75'ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (2004)16
84'ΔΕΛΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ (1985)17