Θετικό ξεκίνημα ο Ερμής Κιβερίου που κέρδισε εκτός έδρας τον Λυγκέα Λυρκείας με 3-1 (Φωτο και βίντεο)

Θετικό ήταν το ξεκίνημα για τον Ερμή Κιβερίου που έδινε τον πρώτο του αγώνα στο πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Λυγκέα Λυρκείας και μάλιστα εκτ...

Θετικό ήταν το ξεκίνημα για τον Ερμή Κιβερίου που έδινε τον πρώτο του αγώνα στο πρωτάθλημα με αντίπαλο τον Λυγκέα Λυρκείας και μάλιστα εκτός έδρας.

Τελικό αποτέλεσμα 1-3 και οι πανηγυρισμοί των ποδοσφαιριστών του δικαιολογημένοι.

Δεν ήταν εύκολο το απόγευμα στο γήπεδο της Λυρκείας με την υπερβολική ζέστη που ταλαιπώρησε και τις δύο ομάδες κι ένα γήπεδο με φυσικό χόρτο που δυσκολεύει όσους έχουν συνηθίσει στο πλαστικό και ακόμη περισσότερο αν μία ομάδα δεν είναι επαρκώς γυμνασμένη.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με ελαφρά υπεροχή του Ερμή αλλά και χαμένες ευκαιρίες από τον απειλητικό Λυγκέα. Ο Τσιώρος στο 32' σούταρε, ο τερματοφύλακας της Λυρκείας απέκρουσε και ο Κουτσούκος στην επαναφορά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ.

Το δεύτερο ημίχρονο η διαφορά στον τομέα της φυσικής κατάστασης έπαιξε τον σπουδαιότερο ρόλο αφού οι φιλοξενούμενοι με περισσότερες δυνάμεις παρά την ισοφάριση, πίεσαν, δημιούργησαν και εκμεταλλεύθηκαν τις ευκαιρίες, πετυχαίνοντας το τελικό 1-3.

Στο 53' με χτύπημα πέναλτυ ο Μουζακιώτης ισοφάρισε για τον Λυγκέα. Στο 60' φάουλ του Ισούφι στο δοκάρι.

Στο 69' ο Ισούφι με δυνατό σουτ κάνει το 1-2.

Στο 75' δεύτερη κίτρινη για τον Παπαγεωργόπουλο και αποβολή.Στο 80' πέναλτυ που εκτέλεσε ο Καρκαλάτος απέκρουσε εκπληκτικά ο Παναγόπουλος.

Στο 89' ο Μποζιονέλος Χρήσ. μετά από ατομική προσπάθεια του Μποζιονέλου Αλέξ. πέτυχε το τελικό 1-3 μέσα σε εξαλλους πανηγυρισμούς των παικτών του Ερμή.

ΓηπεδούχοςΦιλοξενούμενη
ΑλλαγέςΚάρτεςΤέρματαΛΥΓΚΕΥΣΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥΤέρματαΚάρτεςΑλλαγές
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (2004)1(1991) ΣΟΥΡΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΚίτρινη Κάρτα(51')
ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (1994)2(1991) ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
66'ΜΑΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1992)3(2001) ΓΚΡΙΤΖΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
59'ΜΠΛΑΤΣΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (1984)4(1998) ΚΟΥΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣΚίτρινη Κάρτα(90')74'
ΦΙΛΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ (1979)5(1994) ΜΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
78'Κίτρινη Κάρτα(66')ΝΕΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1988)6(1989) IΣΟΥΦΙ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΓκολ!68'
Κίτρινη Κάρτα(90')Γκολ (με πέναλτυ)!ΜΟΥΖΑΚΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1990)7(2003) ΚΟΥΤΣΟΥΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣΓκολ!50'
ΚΑΖΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1986)8(1994) ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
78'ΛΑΜΠΑΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (1990)9(1994) ΛΑΠΑΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΜΑΡΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1997)10(1990) ΓΙΑΝΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Κίτρινη Κάρτα(66')Δεύτερη Κίτρινη (Κόκκινη)(75')ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (1997)11(1990) ΤΣΙΩΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ
Αναπληρωματικοί
66'ΑΓΙΩΡΓΙΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ (1990)12(2004) ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ74'
ΜΑΡΟΥΔΗΣ ΦΩΤΗΣ (1999)13(1994) ΜΟΥΖΑΚΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΧΑΤΖΗΞΕΝΟΦΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1986)14(2003) ΚΑΡΚΑΛΑΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ50'
59'ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (1993)15(1995) ΤΣΙΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
78'ΚΟΥΓΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (1984)16(2001) ΜΑΖΟΣ ΒΛΑΣΙΟΣ
ΨΥΧΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (1982)17(1992) ΜΠΟΖΙΟΝΕΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣΓκολ!68'
ΣΚΑΡΠΕΝΤΖΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1999)18(2006) ΛΑΜΚΙΑ ΟΡΓΚΙΤΟ
ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ (1987)19(2001) ΣΑΡΑΒΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
78'ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1987)20