Μέθανα -Τροιζηνιακός 2-3 (εικόνες & βίντεο)

Τροιζηνιακός FC: Την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος είχαμε χθες Κυριακή με αντίπαλο την ομάδα της ΑΕΣ ΜΕΘΑΝΩΝ με τελικό αποτέλεσμα 2-3 για ...

Τροιζηνιακός FC: Την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος είχαμε χθες Κυριακή με αντίπαλο την ομάδα της ΑΕΣ ΜΕΘΑΝΩΝ με τελικό αποτέλεσμα 2-3 για την ομάδα μας, η οποία βρίσκεται στη πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Στο πρώτο ημίχρονο ελέγχαμε το ρυθμό του παιχνιδιού, δημιουργήσαμε πάρα πολλές φάσεις, προηγηθήκαμε αλλά η ισσοφάριση ήρθε γρήγορα και το ημίχρονο έκλεισε με το σκορ στο 1-1.

Οι φάσεις :
-Στο 3’ με ωραία ανάπτυξη απο αριστερά, ο Σούχλας σέντραρε αλλά ο Τερματοφυλακας Καραγιάννης πρόλαβε και απέκρουσε πριν ο επερχόμενος Μικρός Ν. στείλει τη μπάλα στα δίχτυα
-στο 4’ πάλι από αριστερά μετά από ωραία σέντρα του Βασιλέρη ο Κατσέλη έπιασε την κεφαλία αλλά αστόχησε από πολύ ευνοϊκή θέση ελάχιστα απο το κάθετο δοκάρι,
-στο 11’ απευθείας φάουλ του Σούχλα απεκρούστηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα εύκολα,
- στο 38’ ωραία ανάπτυξη απο δεξιά, ο Δρούγκας πέρασε στον Κορδαλή και αυτός ασιστ στον Σούχλα ο οποίος ανετράπη και κερδίσαμε πέναλτυ, το χτύπησε ο ίδιος εύστοχα και 0-1,
- στο 42’ σε σέντρα από αριστερά ο επερχόμενος Λυσαίος πρόλαβε τον Βασιλέρη και έγινε το 1-1.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με μια φάση για την ομάδα των Μεθάνων, όμως αμέσως πιέσαμε είχαμε πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας και καταφέραμε δυο γρήγορα γκολ και άλλες φάσεις και εκεί που ελέγχαμε πλήρως το παιχνίδι, προς το τέλος από ένα πέναλτυ «απειρίας» τα Μέθενα μείωσαν και στα τελευταία λεπτά πίεσαν για την ισοφάριση αλλά χωρίς κάποια μεγάλη φάση.

- στο 47’ από λάθος της άμυνας ο Λυσαίος με πολύ ωραία ατομική ενέργεια συνέκλινε, πλάσαρε αλλά ο νεαρός τερματοφύλακας μας Μακρογιάννης έκανε εξαιρετική απόκρουση,
- στο 50’ από κόρνερ του Σταματέλου ο Μικρός Ν. με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 1-2,
-στο 53’ σουτ του Κορδαλή απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας,
- στο 57’ πάλι από κόρνερ του Σταματέλου αυτή τη φορά ο Κατσέλη με κεφαλιά έκανε το 1-3,
- στο 69’ ωραίο σουτ του Δρούγκα, λίγο έξω,
- στο 70’ με ωραία ανάπτυξη από δεξιά, ο Δρούγκας πάσαρε χαμηλά στον Σούχλα το πλασέ του οποίου πέρασε ελάχιστα έξω,
- στο 79’ μετά από στημένη φάση δική μας τα Μεθενα έφυγαν στη κόντρα ο Πεταλλη πρόλαβε , δεν έβγαλε τη μπάλα έξω , ο έμπειρος Τριανταφύλλου του πήρε τη μπάλα και έγινε το πέναλτυ στη τελική γραμμή και προς το κόρνερ όπου έγινε το τελικό 2-3.

Η σύνθεση για την ομάδας μας:
Μακρογιάννης, Δρούγκας , Βασιλέρης, Καλύβας, Πετάλλη Κέβιν, Κορδαλής, Σούχλας, Σταματέλος, Κατσέλη, Μικρός Ν. (80’ Κουμάρ Σιμράν), Σαμπάνης Δ.

Δήλωση μετά το παιχνίδι με τον ΑΕΣ ΜΕΘΑΝΩΝ, ενός εκ των αρχηγών μας φέτος ΣΟΥΧΛΑ ΑΛΕΞΗ.

«Από την αρχή ξέραμε πως πρόκειται για ένα δύσκολο και δυνατό παιχνίδι .θεωρώ πως στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας πατούσε από την αρχή καλύτερα στο γήπεδο δημιουργώντας πολλές φάσεις για γκολ και καταφέραμε να προγηθουμε στο σκορ μόνο για λίγο,αφου η ομάδα των Μεθάνων ισοφάρισε αμέσως ίσως στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε. Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά ωστόσο δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα που θα την έφερνε μπροστά στο σκορ,σε αντίθεση με εμάς που καταφεραμε να πετύχουμε 2 γκολ απο στημένες φάσεις. Στη συνέχεια οι αντίπαλοι μείωσαν σε 2-3 και δεχτήκαμε αρκετή πίεση στα τελευταία λεπτά δίχως όμως να ισοφαριστούμε!!!Γενικά ήταν ένα πολύ ωραίο ντέρμπι με πάθος, δύναμη και πλούσιο ποδοσφαιρικό θέαμα,εμείς συνεχίζουμε την σκληρή δουλειά στις προπονήσεις και παιχνίδι με παιχνίδι θα προσπαθούμε να βλέπουμε τα λάθη μας και μέσα από αυτά να βελτιωνόμαστε
Καλή συνέχεια στην ομάδα των Μεθάνων για τη συνέχεια του πρωταθλήματος!!!»