Φοίνικας Νέας Επιδαύρου - Παναργειακός 0-0 (εικόνες)

Φοίνικας Επιδαύρου-Παναργειακός για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος, τ ελικό αποτέλεσμα 0-0 .  Ο Παναργειακός το πρώτο ημίχρονο δυσκολ...

Φοίνικας Επιδαύρου-Παναργειακός για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος, τελικό αποτέλεσμα 0-0 .

Ο Παναργειακός το πρώτο ημίχρονο δυσκολεύτηκε αρκετά, είχε ουσιαστικά μια ευκαιρία με τον Χαλκιαδάκη στο 5ο λεπτό. Από εκεί και πέρα και για 25 λεπτά ο Φοίνικας πίεσε έχασε ευκαιρίες, είχε δοκάρι με τον Κάπλατζη, είχε και τον τερματοφύλακα Παππά σε καλή μέρα ο Παναργειακός και έτσι το ημίχρονο βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες. Το τελευταίο τέταρτο του πρωτου ημιχρόνου ήταν παιχνίδι κέντρου με δυνατές μονομαχίες.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα ήταν βελτιωμένη έχασε δύο ευκαιρίες με τους De Souza και το σουτ του Πατσιαβούρα, δημιούργησε προϋποθέσεις αλλά έλειψε η τελική προσπάθεια. Ο Φοίνικας η καλύτερη του ευκαιρία ήταν το σουτ του Μπιτζή από το πλάι της περιοχής που βρήκε στο κάθετο δοκάρι στο 70ο λεπτό
Την επόμενη εβδομάδα ο Παναργειακός αγωνίζεται εντός έδρας με τον Πανηλειακό και ο Φοίνικας εκτός με τον Αία Γαστούνης.