Αίας Γαστούνης - Παναργειακός 1-1

Αίας Γαστούνης-Παναργειακός 1-1. Ένας Παναργειακός που μετά το νωθρό ξεκίνημα βρέθηκε να χάνει στο 5ο λεπτό με 1-0 από εκτέλεση κόρνερ η ά...

Αίας Γαστούνης-Παναργειακός 1-1. Ένας Παναργειακός που μετά το νωθρό ξεκίνημα βρέθηκε να χάνει στο 5ο λεπτό με 1-0 από εκτέλεση κόρνερ η άμυνα ολιγώρησε και ο Πατσής άνοιξε το σκορ.

Στο β ημίχρονο η ομάδα του Άργους αφυπνίστηκε πίεσε πολύ τον Αίαντα έφτασε κοντά στο γκολ με τον Καμπεράι στο 53ο , τον Χαλκιαδάκη στο 60ο και τον Kocev στο 67ο λεπτό, αλλά ο τερματοφύλακας Μπίλιος κατάφερε να κρατήσει το μηδέν. Ήρθε το 68ο λεπτό ο Παναργειακός κέρδισε κόρνερ ο Τσιώλης σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι ο Σακελλαρόπουλος πήρε την κεφαλιά-πάσα και ο Καμπεράι με κεφαλιά έκανε το 1-1.

Βάσει ευκαιριών ο Παναργειακός ήταν καλύτερος θα μπορούσε να είχε κερδίσει, αφού και μετά την ισοφάριση αναζήτησε το γκολ με τους Θεοδοσιάδη και Κocev.

Την προσεχή Κυριακή ο Παναργειακός αγωνίζεται εντός έδρας με την Ρόδο.