Παναργειακός - Ρόδος 1-2 (εικόνες)

Παναργειακός-Ρόδος 1-2. Αποτέλεσμα που αδικεί βάσει εικόνας τον Παναργειακό. Ο Παναργειακός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του α...

Παναργειακός-Ρόδος 1-2. Αποτέλεσμα που αδικεί βάσει εικόνας τον Παναργειακό.
Ο Παναργειακός ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν μόνιμα στην επίθεση δημιουργώντας τις φάσεις με τους Τσιράκη, Τσιώλη, Καμπεράι, αλλά το ημίχρονο έληξε 0-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόδος ευτύχησε να προηγηθεί με τον Μπαρμπαρούση στο 50ο λεπτό με κεφαλιά. Παρά την ψυχρολουσία ο Παναργειακός πήρε τα ηνία και πάλι και ισοφάρισε με τον Καμπεράι στο 70ο λεπτό με κεφαλιά. Στο ενδιάμεσο ο Παναργειακός είχε χάσει και άλλες ευκαιρίες με τον Τσιώλη και τον Καμπεράι να ισοφαρίσει νωρίτερα. Η Ρόδος σε μια αντεπίθεση με ατομική ενέργεια του Δούμτση έκανε το 1-2 στο 73ο λεπτό. Μετά το γκολ ο Παναργειακός έχασε και πάλι δύο ευκαιρίες με τον Τσιώλη άργησε να πλασάρει προ του τερματοφύλακα και τον Καμπεράι στο 92ο λεπτό που η κεφαλιά του πήγε άουτ.
Την ερχόμενη Κυριακή ο Παναργειακός αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Φοίνικα Επιδαύρου