O Tάσος Δουβίκας ανοίγει το σκορ 0-1 στο Κόσοβο - Ελλάδα - Είναι το πρώτο γκολ του Αργείου ποδοσφαιριστή με την Εθνική μας

Έπρεπε να φτάσει το τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου στο εξαιρετικά κρίσιμο ματς της Εθνικής μας με το Κόσοβο για να ξεφύγει από το ασ...

Έπρεπε να φτάσει το τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου στο εξαιρετικά κρίσιμο ματς της Εθνικής μας με το Κόσοβο για να ξεφύγει από το ασφυκτικό μαρκάρισμα των Κοσοβάρων αμυντικών ο Τάσος Δουβίκας.

Ο μικρός Αργείος επιθετικός, περίμενε αυτή τη στιγμή 45 ολόκληρα λεπτά. Και όπως όλοι οι μεγάλοι επιθετικοί χρειάστηκε ελάχιστα βήματα για να ξεφύγει, να δει και να πλασάρει υποδειγματικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το 0-1 για τη χώρα μας.

Σίγουρα η ιαχή "γκολ" ακούστηκε σε όλη την Ελλάδα αλλά στα μέρη του Άργους ακούστηκε πιο δυνατά από οπουδήποτε αλλού.

Ήταν το πρώτο γκολ του Τάσου με την Εθνική και όλοι οι φίλαθλοι εύχονται να ακολουθήσουν πολλά περισσότερα.