Φοίνικας Ν. Επιδαύρου - Παναιγιάλειος 0-2 στην πρόβα τζενεράλε πριν την έναρξη του πρωταθλήματος

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη με 2-0 για τον Παναιγιάλειο μέσα στη Ν΄Επίδαυρο επί του Φοίνικα.    Η ομάδα του Αιγίου άντεξε την πίεση των γη...

Εξαιρετική εμφάνιση και νίκη με 2-0 για τον Παναιγιάλειο μέσα στη Ν΄Επίδαυρο επί του Φοίνικα.

Η ομάδα του Αιγίου άντεξε την πίεση των γηπεδούχων στο α' ημίχρονο, ανέβηκε και σκόραρε στο β'  και φαίνεται να είναι πανέτοιμη για την έναρξη του πρωταθλήματος.

Ο Φοίνικας είχε την πρωτοβουλία στο α' ημίχρονο όμως αυτό δεν μεταφράστηκε σε γκολ και το ημίχρονο έληξε χωρίς τέρματα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μάρκου σημάδεψε το δοκάρι στο 72'.

Α.Ο. ΦΟΙΝΙΚΑΣ :Μύρτα, Γκουριώτης, Σερμάγιας, Τριμπόνιας, Καπλατζής, Παπαϊωάννου, Χατζησοφρωνίου, Πέτρου, Μπίτζης, Γεωργίου, Χατζηστάμου.

Στην επανάληψη αγωνίστηκαν και οι: Μάρκου, Θωμάς, Λέρμας, Μποζιωνέλος, Λούτσι, Λάλι, Μόγγιος, Βράζιος, Κοκκώνης, Λέρμας, Μαυρογιάννης.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ: Ιωαννίδης (73΄ Βίλλιος), Κουρτελέσης (82΄ Πλατυκώστας), Μακρίδης, Σεμπ. Αφούσσι (55΄ Μπούζντρα), Σπίντζος (71΄ Ροδόπουλος), Αλεξ. Αφούσσι (46΄ Χατζηαντωνίου), Βλαχόπουλος (46΄ Μπόρισιτς), Τοκάμ (67΄ Δαλιάνης), Χάμζα (78΄ Ραπτόπουλος), Λιάτος (55΄ Τζούνιορ), Βαλλιάνος (65΄ Ψωμαράς).